Tarihçe

1995 yılında kurulan Yöre Şirketler Grubu, kahvaltılık gıda sektöründeki tecrübesini Kartepe ve Çanakkale’de bulunan iki adet süt ve süt ürünleri üretim tesisleri ile Gemlik’te bulunan zeytin ve turşu grubu üretim tesisini hayata geçirerek pekiştirdi. Yöre Şirketler Grubu, kendi üretim tesislerini faaliyete geçirdikten sonra 2010 yılında Peyba Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.’yi kurdu.

 

Peyba Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.  hem üretim hem de yurtiçi ve yurtdışı  toptan satış pazarlama firması olup, kendi üretim tesislerinde üretilen kahvaltılık tüketim ürünlerinin satış ve dağıtımını üstlenmiştir. Kartepe ve Çanakkale’de yer alan Yöre Süt ve Süt Ürünleri ile Gemlik’te bulunan PEYBA Zeytin ve Turşu Fabrikası’nda üretilen YÖRE ve SOSERO markalarının yanı sıra;  yine kendi tesislerinde üretilen Peyşah, Yeşil Akçaabat, Ünlü ve Şah markaları da Peyba Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.’nin satış ağı içindedir.

 

Gemlik, Kartepe ve Çanakkale’deki üretim tesislerinde üretilen kahvaltılık ürünlerin, üretim aşamaları, hijyenik koşullarda işlenmeleri, ambalaj işlemleri ve depolama süreci işlemleri titizlikle yürütülmektedir. Peyba Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş.’nin genel müdürlüğü Kocaeli Gebze’dedir.

 

Yurtiçi ve yurtdışında bayilik ağı ile birlikte hızla büyüyen Peyba Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş. , yurtiçi ve yurtdışı ulusal ve uluslararası gıda fuarlarına da katılarak; ürün kalitesini tüketicilere ulaştırmaktadır.

Would you like to be our dealer?

تريد أن تصبح موزع لدينا؟

Bayimiz olmak ister misiniz?